Osiągnięcia i postępy

Nasz klub istnieje od 2017 roku, jednak zajęcia prowadzimy od połowy 2019 roku. Mamy własną metodę nauki, dzięki której można osiągać wysokie rankingi szachowe.

Dzięki naszej metodzie oraz pracy trenerów, jeden z zawodników Maciej Ryszka osiągnął w bardzo krótkim czasie (8 miesięcy) ogromny postęp zdobywając II kategorię szachową (ranking PZSzach 1800). Maciek ma obecnie 10 lat i z powodzeniem walczy zarówno z dorosłymi jak i silnymi zawodnikami kadry MZSzach. W czerwcu zdobył III miejsce w Mistrzostwach Małopolski 2021 do lat 10 – to ogromny sukces.

W roku 2021 dwóch naszych zawodników Mateusz Ryszka (8 lat) i Daniel Roczniak (7 lat) wzięło udział w Mistrzostwach Polski Dzieci do lat 8. Obaj bardzo dobrze grali zdobywając połowę punktów w zawodach, zaledwie po kilku miesiącach nauki w Akademii Szachowej.

W maju i czerwcu 2021 graliśmy w turniejach:

  • w Zabierzowie organizowanym przez klub Dwie Wieże,
  • w Szkole Podstawowej nr 48 na Bielanach w turnieju organizowanym przez klub Bakcyl,
  • w turnieju towarzyskim z drużyną Cracovii.

    Kilku naszych zawodników zdobyło V kategorie szachowe m.in. Patryk Niemkiewicz (SP 158), Wiktor Karcz (SP 24), Stefan Starzak (SP 149), Daniel Roczniak (Przedszkole Montessori), Sebastian Roczniak (SP Montessori), Mateusz Ryszka (SP 56) oraz Paweł Hyrczyk (SP 56), który od razu zdobył kategorię IV oraz II miejsce w turnieju “Wakacje przy szachownicy w Cracovii”, III miejsce w tym turnieju zajął również nasz zawodnik – Patryk Niemkiewicz. Mateusz Ryszka również podniósł swoją kategorię do IV w turnieju w SP 48 na Bielanach.

Zajęcia prowadzimy również online, korzystając z platformy lichess.org. Wielu naszych zawodników osiąga rankingi 2000 i więcej. Jeden z trenerów doszedł do rankingu 2838 w rozwiązywaniu zadań szachowych oraz 2280 w partiach szybkich.

Utalentowanych zawodników jest znacznie więcej, jednak obecna sytuacja związana z pandemią mocno ograniczyła możliwości rozwoju. Wszystkim, którzy grają w naszym klubie życzymy dalszych sukcesów szachowych.